SD
Soru Sahibi
16 Nisan 2018 20:19

Hemoroid ameliyati sonrası

Hemoroid ameliyati oldum 3 ay önce hocam tuvalet yaparken rektal kanama ve zorlanma oluyor anal darlık olabilirmi ve büyük abdest taretinden sonra büyük abdest çıkıyor sürekli tuvalet hissi bulunmakta ne yapabiliriz

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Hemoroid ameliyatları sonrasında makat daralması, anal darlık olabilecek komplikasyonlar arasındadır hasta muayenesi ile makat kalibrasyonu çapı ölçülür Eğer daralma varsa buna yönelik işlemler yapılabilmektedir bu konuda sizlere muayene sonrasında daha net cevap ve yardım verebiliriz Geçmiş olsun

17 Mayıs 2018 12:47