ÖD
Soru Sahibi
20 Mayıs 2016 22:39

Hemogram sonucu

Merhabalar öncelikle soru sorma imkanı sağladığınınız için teşekkür ederim 3.5 yaşlarında sibirya kedisi dişi kısırlaştırılmış bir kedim var hemogram sayımı yaptırdım ve sonucunda doktorumuz normal değerler fakat 4.5 kiloya düşmesini önerdi kedimiz şuan 5 kilo 150 gram civarı , aynı zamanda bağışıklık sisteminde biraz düşüklük sebebiyle zylexis iğne ( 3 doz şeklinde 1. Doz yapıldı) yaptırıyorum ve imuneks şurup içiriyorum fakat bu sonucu başka bir hekimle paylaşmak istedim eğer izniniz olursa bilgileri yazarsam benim için yorumlarmısınız?

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba Damla Hanım, Sorunuzu yeni görüyorum. Halen bilgiye ihtiyacınız varsa sonuçları paylaşabilirsiniz.

15 Haziran 2016 14:03
ÖD
Soru Sahibi

Kedimin zylexis aşıları tamamlandı imuneksi içirmeye devam ediyorum hemogram sayımı şu şekildedir. Wbc 8.03 Lym 1.28 Mono 0.88 - Gra 5.86 Ly% 16.0 - Mono% 11.0 + Gra% 73.0 Rbc 10.93 + Hcb 15.7 + Hct 45.85 + Mcv 42 Mca 14.5 Mchc 34.3 Rdvc 21.7 Plt 167 Pct 0.13 Mpv 7.5 Pdwc 33.1 çok teşekkür ediyorum tekrardan cevap verdiğiniz için söylediğim gibi kedim 4 4.5 yaşlarında herhangi bir sağlık sorunu yaşamadık daha önce 5 kilo 160 gram civarında sibirya kedisi bu nedenle çok tüylü bir kedidir mama konusunda metabolic hills kullanıyoruz öneriniz varsa memnun olurum çok sağolun.

17 Haziran 2016 17:01

Tekrar merhaba, Hemogram değerlerinde ciddi bir problem göze çarpmıyor. Kilo tamamen bireysel bir durum. Eğer kedinizin göbek bölgesinde elinize yoğun yağ birikimi gelmiyorsa ya da tam tersi karın boşluğunun yan çukurları çökük değilse normal kiloda olarak değerlendirebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim

29 Haziran 2016 15:52