FF
Soru Sahibi
18 Temmuz 2016 13:45

HEBATİT B TESTLERİ

Merhabalar yaklaşık 20 yıldır Hebatit B taşıyıcısıyım. ancak hiç hbv dna ölçümü yapılmamıştı. nisan ayında yapılan ilk testte hbv dna testte 49 ıu/ml çıktı değer. 1 temmuzda yenilendiğinde ise 290 ıu/ml çıktı. alt- ast referans değerlerde çıktı. hbe ag negatif. anti hbe ise pozitif. hbv dna nın 2,000 ıu/ml altında olması , alt ast değerleri de normal ise sorun olmaz diye bilgiler var internette. sadece değerin 3 ayda 49 dan 290 a çıkması normal midir ? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. syg

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayri Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Bu değerleri yorumlamadan önce bir gastroenteroloji veya intaniye uzmanına muayene olmasını öneririm.bir karaciğer hastasını değerlendirirken yalnız başına lab.bulguları ile değerlendirmek hatalı olur.

18 Temmuz 2016 14:35