kp
Soru Sahibi
14 Mayıs 2018 20:37

Hangi yöntem uygun

Merhabalar bende bartolin kisti apsesi var sağ tarafta ama apse görünürde yok. Ağrı ile kendisini hissettiriyor. Bunun için bir operasyon önerdi özel bir doktor. Ama sadece kesip içini temizleyip dikecekmiş genel anestezi ile. İlk kez başıma geliyor ve bazı doktorlar ağızlaştırma öneriyor. Kimi gümüş nitrat, kimi word katater. Ki word katater eski bir uygulama imiş. Bu operasyonları geçirip kısa sürede hastalığı tekrarlayan pek çok kişi var. Bu yüzden kendi kendine patlamasını umarak bekliyorum ama evden çıkmıyorum. Antibiyotik kullanıyorum 10. günüm. Bir yandan bu özel doktor soğuk kompres önerdi. Sertleştirdi bu uygulama. bGünde 2-3 kez bunu yapıyorum ama birkaç güne kesin bir karar vermem gerek. Evde kendi patladığında da tekrar riski var biliyorum ama operasyonda da var. Patlamasını sağlayacak yöntem sordum ama deri incelmemiş o kadar dedi. Önermedi birşey. Bu arada kayısı kadar falan sanırım. Bu operasyon muayenede olmuyor anlaşmalı bir hastanede oluyor sanırım. İlk kez bartolin apsesi olan biri hangi yöntemi yaptırmalıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fatih Şendağ
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba,öncelikle çok geçmiş olsun,sizi doğru bilgilendirebilmem için öncelikle mutlaka muayene etmem gerekir,yardımcı olurum,iyi günler dilerim..

17 Mayıs 2018 17:01