ky
Soru Sahibi
15 Ocak 2014 11:41

HAMİLEYIM HOCAM SONUCLARA BKARMISNIZ RICA ETSEM :(

Mrb hocam ben 25 yaşındayım ve hamileyim ve çalışıyorum kalçamdan gelen ve ayaklarıma kadar uzanan çok şiddetli ve yürümemi engelleyen ağrılarım var.ilthaplı Romatizma hastalığı olmasından korkuyorum kan tahililerim ve mr sonucum hocam CRP:0.26 refarans aralığı:0.0-.0,5.dır. RF:9,1 refarans aralığı 0-14dur.ASO 135dir. Refarans aralığı 0-200 yazıyor.bunlar ikinci kan tahlillerimde cıkmıstı. İlk kan tahlilimde rf 5.99 cıktı.Mr sonucumda şöyle hocam: MRdaki raporda sağ kalça eklemi içersınde enfüzyon mevcuttur.ıvkm enjeksiyonundan sonra synoviumda minimal kontrastlanma dikkat cekılmıstır sal sakroillak eklem yüzünde lokalize aktif inflamatuar değşiklikler izlenmektedır.Sakroılak eklem bt incelemesınde ıse bilateral sakroillak eklem anteroinferiorunda fokal her iki eklem yüzünde skleroz dikkati çekmektedir.ayrıca lomber vertablar incelendiğinde :l5 sağ inferior artiküler proses kökünde fraktür dikkati çekmektedir.hocam ben romatızma hastasımıyım romotolojıyede gıttım endol 25 verdler ne olur yardımcı olun ayrıca 2 aylık hamıleyım (

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Size antaljik trak ve kyroprakti tedavisi uygulayabiliriz. Fakat önemli olan muayene bulguları. Tedavinize karar vermek için sizi görmemde yarar var. Pazartesi 10-18, Çarşamba 9-13, Cuma 10-18 saatleri arasında Beşiktaş Fulya’daki muayenehanemde (Hakkı Yeten cad 13 Fulya Terrace Kat 3/M4 Fulya - Şişli) hasta bakıyorum. İlk fırsatta bekliyorum. Dr Aybars AKKOR *** *** **/ *** *** ** / *** *** ** www.aybarsakkor.com

21 Ocak 2014 15:38