ÇB
Soru Sahibi
22 Temmuz 2017 00:05

Hamile kalmak istiyorum

) SORU Hamile kalmak istiyorum İyi günler ben 21 yaşındayım 2 senelik evliyim ve iki senedir hamile kalamiyorum ilk dört ay normal şartlar da hamile kalamadim sonra doktora başvurdum. İki ay folik asit kullandım sonra bir defa klomen + çatlatma iğnesi kullandım yine gebelik oluşmadı. Bütün tahliller normal çıktı ve sonra hsg ye girdim septum perde teşhisi konuldu ameliyat olmam soylenildi gebelik olursa düşük erken doğum risk olur diye ve amaliyat oldum. Amaliyat sonrası 2 adet klomen + çatlatma iğnesi kullandım gebelik oluşmadı.3 ay ara vermem söylenildi hamilelik olmazsa aşılama söylenildi ama sonucun yine negatif olur diye cesaret edemedim hiçbir sorun yok ken neden hamile kalamiyorum esimieşimin sperm testleri de normal

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Volkan Aksakallı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Anlattıklarınıza göre gebe kalmamanız için bir neden yok.stres faktörü önemli olabilir.gebelik oluşmazsa klomen yerine başka protoller öneririm.iyi günler

22 Temmuz 2017 11:38