DB
Soru Sahibi
18 Nisan 2018 21:14

Güçsüz saçlar

Merhaba 17 yaşındayım saçlarımda doğuştan sorun var seyrek kuru gürleştirmek için çeşitli maskeler yapıyorum ama faydasını görmüyorum doktora gittiğimde saçlarımın hiçbirzaman diğerleri gibi olmayacağını söyledi biraz toparlayabilmek için biotin hapı yazdı sizin öneriniz nedir

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İlhan Serdaroğlu
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

İlginiz için teşekkürlerimi sunarım . Dökülen saçlarınızın sebebi olarak ilk önce altta yatan bir biyolojik neden aranmalı (saç yolma, tiroid hastalıkları, demir eksikliğine bağlı kansızlık, çinko, magnesyum, folik asit, selenyum, biotin vs eksikliği, saçlı deride mantar enfeksiyonları, saç kıran, polikistik over hastalığı vb) bunlara mutlaka önce bakılmalı kan testleri yapılmalı.Bunlar mevcut değilse, incelmeye ve dökülmeye başlayan saçlarınızın tekrar kalınlaşması, eski formuna kavuşması için bizim güvenli bulduğumuz 2’şer ürünümüz ve tedavi şeklimiz var: Trixowell şampuan ve serum +PRP ve mezoterapi ….Ben bunları, saçlarınızı muayene ettikten sonra , sadece ürünler ya da tedavilerle kombine olarak kullanmayı uygun görüyorum Trixowell şampuan içinde saça zarar veren, deride tahrişe ve saç kaybına neden olabilen hiçbir yüzey aktif madde (SLS= Sodyum Lauryl Sulfat ve Sodyum Laureth Sulfat, silikon, paraben ) bulunmuyor. Saç serumları içinde İsviçre formüllü bitkisel kök hücre teknolojisi var. Trixowell şampuan ve serumların içinde, saçınız için ne gerekli olan ve saç dökülmesini önleyen Saw Palmetto ve diğer belli başlı saç besinleri olan Biotin, Niacin, Gingko, Ginseng, E Vitamini, Panthenol gibi maddelerin hepsi tam kararında var. Saçların yaşlanmasını engelleyen (antiaging); dökülmesini önleyen ve saçlarınızı güçlendiren Trixowell şampuan, kadınlar ve erkekler için serum bence bu piyasanın en iyisi. Ürünleri “trixowell.com” e-ticaret sitesinden ya da muayenehanemden elde edebilirsiniz. Sekreterim Türkiye’nin her yerine kargo yapabilir. Sipariş için *** *** ** 45 no lu telefonu kullanabilirsiniz. Diğer saç kuvvetlendirici medikal tedaviler ise PRP ve mezoterapi ..PRP harflerinin açılımı “platelet rich plasma” olup manası, platelet ya da trombositten zengin plasma anlamına gelir. Plateletler ya da trombositler, kan pıhtılaşmasını sağlayan kan hücreleri olarak bilinirler. Bu uygulamada, kişinin kendisinden alınan 10 cc kadar kanın özel tüpler içinde santrifüje edilerek plateletten zengin hale getirilmesi ve bu kısmın tekrar kişiye enjekte edilmesi söz konusudur. Platelet ya da trombositler aslında vücutta bir yaralanma olduğunda bünyelerindeki büyüme faktörleri ve diğer pek çok yara iyileştirici faktörle yaralanma bölgesine giden ve hasarı tamir eden, dokuyu iyileştiren hücrelerdir. Yani hasarlı alanda onarımı başlatan ve uyaran hücreler işte bu plateletlerdir. Trombositlerde bulunan büyüme faktörleri ve hasarlı dokuları onaran çeşitli faktörler, kişinin minyatürleşen, dökülmeye başlamış olan mevcut saç köklerine de uyarıcı etki yapmakta ve canlanmalarını sağlamaktadır. 2-4 hafta aralıklarla toplamda 3 seans olarak uygulanır. PRP işlemi yapıldıktan sonra hemen 1-2 hafta içinde saçlarınızda bir canlanma, parıltı, kalınlaşma ve gürleşme hissedeceksiniz. PRP işlemi size kaybettiğiniz saçları kazandırmaz sadece var olan saçlarınıza doping etkisi yapar ve etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlar. Yani yeni saç çıkarması söz konusu değildir. İşlem toplam 10 dakika sürer ve sırasında ya da sonrasında acı, morarma, ağrı oluşturmaz, günlük yaşama hemen dönülür. PRP etkisi devamlı değildir ve saçlardaki toparlanma etkisini devam ettirmek için 12 aylık peryodlarda 1-2 seans tekrarlamak gerekebilir. PRP işlemi için seans ücreti 600 tl nakittir. Mezoterapide , saçların kuvvetlenmesi için gerekli olan oligo elementler ve bazı eser elementler, vitaminler , amino asitler ve en önemlisi minoxil , vücuda dışarıdan hazır karışım halinde verilmekte ve saçların canlanması , parlaklığının artması ve canlanması hedeflenmekte. Saçlı deriye, çok ince uçlu iğnelerle yapılan bir enjeksiyon olarak tanımlanabilir ve uygulama sırasında acı ağrı oluşturmaz . İlk 4 seansı haftada 1 kez, daha sonraki 4 seansı 2 haftada 1 kez ve son 2 seansı da ayda 1 kez olmak üzere toplam 10 seans uygulanabilir. Mezoterapi işlemi için ücretlendirme ise seans başı 200 tl nakittir. Ücretsiz muayene ve randevu için sekreterimi arayabilirsiniz. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle saygılarımı sunarım . Op.Dr. İlhan Serdaroğlu Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı ISAPS (uluslar arası estetik plastik cerrahi derneği) ve ISHRS (uluslararası saç restorasyon cerrahisi derneği) üyesi Tel : *** *** ** 45 - *** *** ** 71 E-mail: info@ilhanserdaroglu.com web: www.ilhanserdaroglu.com Bağdat Caddesi Ali Bor Apt. No:433 (Beyaz köşk Vakko mağazası karşısı) K:2 D:2 Suadiye/İstanbul

18 Nisan 2018 23:18