CS
Soru Sahibi
14 Ağustos 2016 01:24

Gözlerim net görmemeye başladı ?

İyi geceler doktor bey. Ben Süleyman cöne 18 yaşına girmeme 1 ay kaldı. Sorunum : son 2 haftadır uzağında net göremiyorum. Oysaki önceden bir sorun yoktu şimdi koltukta bile 3 4 metre mesafede önümdeki televizyon daki yazıları bile zor okuyorum yada gözümü kisarak okuyorum. Önceden böyle birşey olmamıştı . (Gözlerimde ağrı yok yalnız bazen çok uykum gelince gözlerime ağrı giriyor ama uyku belirtisi olan ağrılar yinede söylemek istedim ) Acaba bende ne olmuş olabilir uzaktaki yazıları ve bazı şeyleri bulanık görüyorum . Ailemde gözlük kullanan gözlerinde kusur olan kimse yok. Ama dedem gözlük kullanıyor acaba kalıtsal olabilir mi yada bende miyopluk mu oldu. Birşeyler söylerseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Bozkır
Göz Hastalıkları

Miyopluk, şeker yükselmesinden tutun katarakta kadar birçok neden olabilir. Muayene olmanızı tavsiye ediyorum

14 Ağustos 2016 09:34