YB
Soru Sahibi
24 Ağustos 2017 17:01

göz kapağında şişme ve kuruluk

mrb. Hocam benim sol gözüm üst kapağında sert kabuklaşma ve düşme aynı zamanda şişme olmuş ayrıca haşimato tiroit hastasıyım. T.kolesterol 248,LDL 150,Anti TPO *** *** **, RBC 4.4, TSH 0.59, Serbest T3 2.79, Serbest T4 1.17 yeni yaptırdim nedeni ne olabilir. Levotiron 75 lik kulanıyorum. Şimdiden Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tülin Kaçmaz
Göz Hastalıkları

Hasimoto tiroiditi gibi otoümmün troid hastalıklarında göz arkası doku ve göz çevresi kaslarında doku hacmi artışları olur,göz çevresinde şişme ve göz kapaklarının yetersiz kapanması görülebilir.Buna tiroid oftalmopatisi denir,klinik muayeneye göre medikal tedavi,cerrahi veya gözlem tedavi seçenekleri arasındadır.Geçmiş olsun.

29 Ağustos 2017 17:28