gg
Soru Sahibi
11 Mart 2016 17:31

Gömülü 20lik diş çekimi sonrası iyileşmeme

Merhaba; 1.5 ay önce yan yatık ve gömülü 20 lik diş çekimi yaptırdım. operasyon 15-20 dk sürdü, 5 dikiş atıldı. 5 gün boyunca şişlik ve ardından çekilen yer etrafı morarmasıyla iyileşti. dikişler alındı. Ağrı olmadı. 2 hafta sonra durduk yere aynı yer apse yaptı, doktorum röntgen çekti birşey göremediğini söyleyip antibiyotik verdi ve şişlik ertesi günü indi. ağrı sızı hiç olmadı. artık iyileşti derken 3 gün önce aynı yer tekrar şişti, doktorum küçük bir yerin iyileşmeyip kapanmadığını oradan hava ve yemek artığı girmesi sabebiyle iltihap olduğu söyledi. iltihabı boşalttı serum ile temizledi ve antibiyotik iğne verdi. şişlik indi. iğnelerim bitince tekrar çekim yaptığı yeri kesip açacağını, neyin ters gittiğine bakıp tekrar dikeceğini söyledi. Artık operasyon geçirmekten yoruldum bu iyileşmeme durumunun sebebi ne olabilir, ve tekrar kesip açmak ne kadar doğrudur, yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Serdar Kırıcı
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

oncelikle gecmis olsun bi tip problemler yirmilik cekimi sonrasi karsilastigimiz bir durumdur kesilmesi ve sahaya bakilmasi bazen gerekebilmektedir.

10 Nisan 2016 11:18