TC
Soru Sahibi
24 Ocak 2018 07:46

Gömülü 20 diş ameliyat sonrası kulak agrısı

merhabalar yaklaşık 5 gün önce gömülü 20 diş ameliatı oldum sol alttan.fakat agrı kesicinin etkisi geçtiğinde yutkundugumda kulağım agrıyor.sanırım uyusukken dilimin yan kısmını mı ısırmısım yoksa ameliyat esnasnda olan bişimi hatırlamıorum sadece canım cok yanıo zonkluyor,kan tadı alıorum ağzımda sürekli ve aşırı baş ağrısı da ekleniyor üzerine :(ne yapmam lazım..?yardımcı olursanız sevınırım..çünkü doktorum şehir dışında:(

1 cevap
Cevaplar (1)

Cansu hanım merhaba, öncelikle geçmiş olsun yirmi yaş dişi operasyonlarından sonra kulağa doğru yapılan ağrılar olabilir, bir hafta gibi bir süre içerisinde gittikçe azalarak geçer. kan tadı olamsı bazen çekim sonrası sızıntı şeklinde kanam veya o bölgedeki pıhtıdan kaynaklanabilir. olası bir durumdur. ama operasyondan sonra ağrılarınız gittikçe artıyorsa mutlaka işlemi yapan hekimi ya da başka bir çene cerrahını ziyaret etmeniz gerekir. operasyon bölgesinde başlayan bir enfeksiyon belirtisi olabilir. talebiniz olursa hekiminiz gelene kadar yardımcı olabilirim. sevgi ve saygılarımla dr. dt. m. tamer kutsal

24 Ocak 2018 15:47