KU
Soru Sahibi
27 Temmuz 2015 13:14

Göğüs travması

Göğsüme darbe aldım Tomografi çektirdim orta lob lateral segmentte periferal yerleşimli fokal buzlu cam alanı gözlenmiş derin nefes alırken zorlanıyorum ve batma Sancısı oluyor. Acilden ilaç verip gönderdiler iyileşermi birde sporcuyum hocam bi etki kalır mı ve kaç günde iyileşir.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Ali Hızır Arpat
Göğüs Cerrahisi

Bu tür durumlar başka bir patoloji yoksa 5-7 günde geçer. Ancak agrilar uzun surebilir. Geçmiş olsun.

28 Temmuz 2015 14:08
KU
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam bir sorum daha olacak kaburgada kırık olabilir mi tomografi sonucunda çıkmadı ama

28 Temmuz 2015 19:02
Op. Dr. Ali Hızır Arpat
Göğüs Cerrahisi

Kaburga kırıkları çok sayıda ve akciğerde zarar olusturmadikca ağrı kesiciler ile tedavi edilir.( Ancak akciğere batarsa pnomotoraks ve hemotoraks olur tomografide rahatlıkla görülür). Siz ağrı kesici tedavinizi alın sikayetlerinizde duzelme olmaz ise tekrar bir göğüs cerrahi sine başvurun.

29 Temmuz 2015 19:00