İS
Soru Sahibi
13 Şubat 2015 13:13

Göğüs kafesi ağrısı

Merhaba hocam, göğüs kafesimde çoğunlukla göğsümün ortasındaki kemikte zaman zaman hafifleyen zaman zamanda şiddetlenen bir ağrı var yaklaşık 2.5 aydır. Bu ağrı hapşurduğumda yada dik oturduğumda yada derin nefes aldığımda bile kendisini gösteriyor. Bir doktor tanıdığım midende bir sorun olabilir dahiliyeye git dedi ama midemde yanma vs bir şikayetim yok sizce neden olabilir ve sorunum dahiliye değilde fizik tedavi ile düzeltilebilecek bir sorun mudur?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bazen kaburgaların göğüsün ortasında yer alan sternum kemiği ile birleştiği yerde küçük iltihap alanları olabilir. Bazen kalp ve akciğer zarlarında sıvı toplanabilir. Bazen de bunların hiçbiri olmadan basit kas ağrıları bu yakınmalara neden olabilir. Öncelikle bir iç hastalıkları uzmanına başvurmanızı öneririm. Sevgiler

23 Nisan 2015 11:44