GE
Soru Sahibi
2 Ocak 2018 01:15

Göğüs ağrısı EKG

Hocam selamlar. 19 yaşında bir erkeğim. Göğüs ağrısı şikayetiyle gittiğim kardiyoloji uzmanı ekg ve eko'dan sonra bir sorun olmadığını söyledi. Ekg'yi size de yorumlatmak istedim, buyrun : https://i.hizliresim.com/4Gd1BQ.jpg

2 cevap
Cevaplar (2)

Ekg nizde bir problem yok.

2 Ocak 2018 01:21
GE
Soru Sahibi

Hocam tekrar selamlar. Merdiven çıkarken, eğilip kalkarken bile oluşan nefes darlığı, çabuk yorulma ve çarpıntı sebebiyle tekrar kardiyoloğa gittim. Doktor ritm holter takmayı uygun gördü ve bugün holteri çıkartmaya gittikten sonra bana sonuçların normal, çarpıntıların ise psikolojik olduğunu söyledi. Ben de eforla birlikte oluştuğunu söyleyince hareketsizlikten olabileceğini söyleyerek Bevitap isimli bir vitamin ilacı yazdı. Eko, ekg ve ritm holter kalbimin ve damarlarımın sağlıklı olduğunu gösterir mi yoksa başka tetkikler gerekir mi? Holter sonucu: Minimum atım 43 , ortalama 73 , maksimum 153 temel ritim sinüzaldir, izole ve sve izlendi, pause ve blok izlenmedi. Şimdiden teşekkürler hocam

3 Ocak 2018 19:52

Kalbinizde bir sıkıntı olsaydı bu tetkiklerde çıkardı, daha fazla üzerinde durmayın.

3 Ocak 2018 22:56