AD
Soru Sahibi
23 Temmuz 2015 11:25

glucophage

Hocam Merhaba, Doktorum glucophage yazdı fakat şeker değerlerim normal. Açlık şekerim 100, tokluk şekerim 117 çıktı. Insulinim 14. Kilo sorunum var 160 boyundayim 77 kiloyum. Doktorum bu ilacı kilo vermem için mi yazmış acaba? Yoksa insulinim yüksek oldugu icin mi? Aynı zamanda hasimeto tiroidim varmış . Onun için de 50mcg Euthyrox verdi. Bu durumda sizce glucophage kullanmalı mıyım? Kilo vermeyi tabi ki çok istiyorum ama gereksiz yere ilaç kullanıp zarar görmek istemiyorum. Çok teşekkür ederim, saygılar...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Ben romatizmal hastalıklar uzmanıyım. Sözünü ettiğiniz durum endokrinoloji uzmanını veya bir diyabet doktorunu ilgilendiriyor. Ona danışın derim. Sevgiler

27 Temmuz 2015 10:04