GG
Soru Sahibi
24 Ocak 2016 04:13

Gizli Eşim ve Ben

Mürüvvet hanım merhabalar. Ben bi erkeğim 18 yaşında ve kız arkadaşımla ciddi düşünüyoruz. Evlenince eşim hamile kaldığında doktoru kendimiz seçebiliyoruz evet biliyorum. İkimizde bayan istiyoruz fakat çevremizdeki bazı insanlar doğuma erkeklerin de girdiğini söylüyorlar. Biz eşimle buna kesinlikle karşıyız bunun bir çözümü var mıdır ? Açıklık kontrolünden falan bahsetti bana 1 saatte 1 yapılıyormuş bunları tamamen bayan , doktorundan hemşiresine ebesine kadar bayan ayarlama gibi bir şansımız var mıdır? Teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Mürüvvet Sarıyar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tabiiki var bayan ekip isteyen hastada her yapan yaptigimiz bir sey. Zaten ebeler bayan. hastabakici da bayan ,anestezi gerekirse bayan anestezist ayarliyoruz. Sectio gerekirse asitani da bayan ayarlayabiliyoruz. 2 gun sonra ameliyatim var hastaneye bayan ekip istiyorum dedim hepsi ayarlandi. Hastalarimizin bu isteklerine her zaman saygi gosteririz.Iyi geceler.

25 Ocak 2016 00:44
GG
Soru Sahibi

Tüm kontrollerinde de bayan ayarlanabilir değil mi çünkü benim teyzeme açıklık kontrolünde bayan doktor seçmesine rağmen bir kere erkek doktor gelmişti

25 Ocak 2016 02:06
Uzm. Dr. Mürüvvet Sarıyar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ozel hastanelerde bu mumkundur. Ben ozel calistigim icin uyglayabiliyoruz. Zaten dogumda ben basinda oluyorum. Muayeneyi ebeye bile birakmiyoruz. Ama devlet hastanesinda kim nobetci ise veya kim musaitse o bakabilir.

25 Ocak 2016 08:55