se
Soru Sahibi
16 Ekim 2016 12:20

gergin omurilik

hocam ben 22 yaşındayım 1.5 sene önce spor yaparken bel bacak ağrılarım sonucu emar ve bt çekildi emarda sinirlerin l4 de sonlandığı yazıyodu diğer şeylerde problem yok bt çektiler orda lomber lordoz düzleşmiş l5 vertebra laminaları bilateral defekt izlenmiş diğer sonuçlar normal bende gergin omurilik olduğu söylendi ve fiziki test iğneli iğnesiz emg skolyoz için film ayrı belden röntgen çekildi herşey normal çıktı idrar takibimi istediler günde maksimum 4 defa idrara çıkıyorum kaçırma veya yapamama durumum yok doktor şuanlık seni etkliyen bişey yok dedi ağrılarında defektten kaynaklandığını zamanla geçeceğini söyledi 1.5 sene oldu ağrılar hep var azda olsa bazen artsada ağrım var özellikle uzandığımda yatmak istediğimde çok ağrım oluyor bu durumun ameliyatsız bi tedavisi yokmu ameliyattan korkuyorum şuanda son 1 haftadır ağrılarım çok galiba uzun süre yürümekten ve ayakta kalmaktan kaynaklanıyor yardımlarınızı bekliyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Konuralp İlbay
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Ürodinami testi ile aralıklı takip yapılması lazım. Takip sonucunda eğer kötüleşme görülürse ameliyat yapılır, mutlaka ameliyat yapılacak diye bir koşul yok, takiplerinizi aksatmayın.

16 Ekim 2016 13:27