YU
Soru Sahibi
20 Aralık 2014 18:17

GENORE TEKRARLAR MI ?

Hocam merhaba; 2012 Aralık başında klasik Genore belirtileri ile doktora gittim. Rocephin İğne, Flocan tablet ve Cipro verdi. Bunları kullandım, ekstra olarak Tetradoks kullandım ve şikayetim kalmadı. Ancak şüpheli bir cinsel ilişkim olmamasına rağmen yaklaşık 10 gündür penis ucuna yakın kaşınma, koyu beyaz-sarı akıntı ve idrar sırasında yanma ve sabah kalktığımda boğaz kuruluğu oluyor. Sorum; Genore tekrarlar mı ? Ayrıca, yaklaşık bir aydır, göbek deliğimden başlayan ve batın alt sağ ya da sol tarafta hafif sancılar (bazen) oluyor. )Kabızlık, ishal ya da ateş yok.) Bu sancıların Genore ile alakası var mıdır ? Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Gonore'ye karşı uzun süreli bağışıklık oluşmaz. Tekrar Gonore'ye yakalanabilirsiniz. Ancak şikayetlerinizle ilgili olarak bir üroloji uzmanına başvurun ve tekrar kültür-antibiyogram testi yaptırın.

22 Aralık 2014 15:11