kh
Soru Sahibi
25 Temmuz 2014 17:23

Genişleme

Hocam anne karnında bebeğimin böbreklerinde genişleme olduğu tespit edildi doğduktan sonra takibini yaptırdık küçük olduğu için kesin ve net sonucu 3.5 aylık olduğunda belli oldu USG çektirdik KC,dalak,safra kesesi ve pankreas normal izlenmektedir.Her iki böbrek normal konum ve boyutta olup parankim kalınlık ve ekojeniteleri doğaldır. sağda pelvis renalis AP çapı 3mm ölçülmüştür.Solda ise görünüm çift toplayıcı sistem ile uyumlu olup alt sistemde dilatasyon mevcut,pelvis AP çapı yaklaşık 10mm ölçülmüştür. Üreter degerlendirilmemektedir.Meshane normaldir. sonucunu aldık ama tatile girileceği için sonucu gösteremedik bunun ne demek istediğini bizim nelere dikkat etmemiz konusunda yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Bak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Sorununuz acil değil. herhangi birşey yapmanız gerekmiyor. Hekiminiz gelince sonuçlarınızı gösterirsiniz.

31 Temmuz 2014 14:37