şa
Soru Sahibi
10 Ekim 2015 23:27

Geçmeyen alerji

Merhaba. 29 yaşında, bayan öğretmenim ve hasta olmaya elverişli bir çalışma ortamım var. 7 yıldır görevimden dolayı İstanbul'da yaşıyorum ve 7 yıldır ekim ayından haziran ayına kadar yaklaşık 8-9 kez burun tıkanıklığı, burun akıntısı, yüzde ağırlık, kulaklarımda sanki fabrika çalışıyormuş gibi sesler, tat ve koku alma kaybı gibi şikayetler yaşıyorum. Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesinde alerji testi yaptırdım, ev akarlarına alerjim çıktı. Çeşitli alerji ilaçları kullandım. İlaçların hiçbir faydası olmadığı gibi en ağır ataklarımı ilacı kullanırken yaşadım. Üstelik karabasan, aşırı uyku gibi şikayetler de eklendi. Daha sonra gittiğim hastanede alerjinin sebep olduğu kronik sinüzit teşhisi kondu. Antibiyotikler kullandım, düzenli D vitamini ampül aldım, evde akarlarla mücadele ediyorum, duştan sonra saçlarımı mutlaka kurutuyorum. Geçmiyor.. İnanın hayattan soğudum artık. Yaşam kalitem düştü. Daha ne yapabilirim? Bu hastalıktan kesin olarak kurtulmanın yolu nedir? Aşı kesin çözüm olabilir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ali Kokuludağ
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Alerjik rinit için en iyi tedavi aşı tedavisidir. Anlattıklarınıza göre sizin aşı tedavisi olmanız gerekiyor. Ayrıntılı bilgiyi bana ait alerjidoktoru.org adresinden alabilirsiniz. Geçmiş olsun

12 Ekim 2015 11:22
şa
Soru Sahibi

Merhaba. İyi çalışmalar. Ben 1.64 boyunda, 56 kilo ağırlığında, 30 yaşında bayanım. Son 6-7 aydır iştahımda fark edilir bir artma, özellikle tatlıya düşkünlük, günün her saati yorgunluk, cildimde ve saçlarımda aşırı kuruluk şikayetlerim var. Kan değerlerim normal aralıklarda çıkıyor. Tiroid nodülüm var ama hormonlarım da normalmiş. Tatlı tüketiminden dolayı şeker yüklemesi yaptırdım; o da normal. 1 yıldır d vitamini ampul kullanıyorum. Depresyon şüphesiyle psikiyatra yönlendirildim. 5 aydır psikolojik açıdan sıkıntı hissetmememe rağmen prozac kullanıyorum ancak hiçbir değişiklik olmadı. Hep aç ve yorgunum. Kıymetli bilgilerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim. Saygılar.

22 Ağustos 2016 13:59
Prof. Dr. Ali Kokuludağ
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Daha önceki sorunuzda bahsettiğiniz alerji hastalığı ve kullanılan ilaçlar bu yakınmalara neden olabilir. D vitamin seviyesini ölçtürmeniz uygun olur. Geçmiş olsun

22 Ağustos 2016 18:01