şa
Soru Sahibi
10 Ekim 2015 23:24

Geçmeyen alerji

Merhaba. 29 yaşında, bayan öğretmenim ve hasta olmaya elverişli bir çalışma ortamım var. 7 yıldır görevimden dolayı İstanbul'da yaşıyorum ve 7 yıldır ekim ayından haziran ayına kadar yaklaşık 8-9 kez burun tıkanıklığı, burun akıntısı, yüzde ağırlık, kulaklarımda sanki fabrika çalışıyormuş gibi sesler, tat ve koku alma kaybı gibi şikayetler yaşıyorum. Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesinde alerji testi yaptırdım, ev akarlarına alerjim çıktı. Çeşitli alerji ilaçları kullandım. İlaçların hiçbir faydası olmadığı gibi en ağır ataklarımı ilacı kullanırken yaşadım. Üstelik karabasan, aşırı uyku gibi şikayetler de eklendi. Daha sonra gittiğim hastanede alerjinin sebep olduğu kronik sinüzit teşhisi kondu. Antibiyotikler kullandım, düzenli D vitamini ampül aldım, evde akarlarla mücadele ediyorum, duştan sonra saçlarımı mutlaka kurutuyorum. Geçmiyor.. İnanın hayattan soğudum artık. Yaşam kalitem düştü. Daha ne yapabilirim? Bu hastalıktan kesin olarak kurtulmanın yolu nedir? Aşı kesin çözüm olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Feridun Gürlek
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Gittiğiniz bölüm iyi bir bölüm. Aşı da çözüm olabilir ancak kesin çözüm olur mu başladıktan 1-2 yıl sonra çözüm olup olmayacağı 5 yıl sonra da ne kadar çözüm olacağı görülür.Ev tozu önlemlerini almak evde rahat etmeniz için şart. Ayrıca daha fazla bilgi için www.alerjidoktorum.org sitesini ziyaret edebilirsiniz. Saygılar...

11 Ekim 2015 13:09
Doç. Dr. Feridun Gürlek
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Gittiğiniz bölüm iyi bir bölüm. Aşı da çözüm olabilir ancak kesin çözüm olur mu başladıktan 1-2 yıl sonra çözüm olup olmayacağı 5 yıl sonra da ne kadar çözüm olacağı görülür.Ev tozu önlemlerini almak evde rahat etmeniz için şart. Ayrıca daha fazla bilgi için www.alerjidoktorum.org sitesini ziyaret edebilirsiniz. Saygılar...

11 Ekim 2015 13:10