20 Ocak 2017 07:53

gebelik...........

hocam mrb.bir sorum olacak cevap verirseniz çok memnun olurum. iyi birşey duymaya çok ihityacım var. kısaca özetlemek gerekirse 4 yıllık evliyim gebelik oluşmadı. ara ara kontrole gitttiğim zamanlar oldu. bende zman zaman oluşan ve kaybolan boyutu 2-3 cm olan kistler oluyor. en son 1 hafta önce ( reglden bir hafta öncesi) kontrole gittiğimde sağda ve solda 2cm boyutuna ulaşan kistler göründü.1 yıl önce emar çektirdim. ozaman 4,8cm büyüklüğünde idi. çikolata kisti olma ihtimalinden bahsetti doktor. ancak bu kistler 6 ay sonrasında tamamen kayboldu. herhangibir ilaç vs bişey kullanmadım. 1 hafta önce doktora gittiğimde direk aşılama olmak istediğimi belirttim ancak gerekli tetkikler ( hsg, regl dönemi kontrol, eşten spermogram) yapılmadan mümkün olmayacağını söyledi. çok net sorular soramadım doktora, benim öğrenmek istediğim hsg ve eşin spermogramı olmadan AŞILAMA yapılamazmı, çünkğ ben hiç beklemek istemiyorum hocam?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tevfik Uğur Sipahi
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Özelde biz yapıyoruz. ..tetkikleri sonra yapabilirsiniz...devlette kurallar kısıtlama yapiyor.tabii ki yapariz asilama

25 Ocak 2017 23:07