ca
Soru Sahibi
31 Mayıs 2014 13:49

Gebelik şekeri

Hocam mrb. Ben 32 haftalık Hamileyim. Haftasında şeker yükleme testi yaptık istifra ettiğim için Dr um açlık şekerim 80 diye yada baska sebepten işlemi tekrarlamadı. Üç gün önceki kontrolünde Dr um işten ayrılmış bu sebeple başka Dr göründüm ve bebeğim gelişiminin 35 haftalık olduğunu iri bebek olduğunu şeker olabileceğini söyledi ve şeker ölçümü verdi bi hafta ilk gün her zamanki gibi yediğimde açlık 136 tokluk 205 çıktı sonraki iki günde dikkat ettiğim için 8 saat sonrası açlık 125 tokluk 150 civarlarında çıktı korkum bebeğe bişi olması konu ile ilgili bizi nasıl sıkıntılar bekliyo aydınlatırsanız çok sevinirim çok sıkıntıdayım

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba ,beslenmenize dikkat etmeniz yeterli,şekerli gıda,içecekler,tatlılardan yemeyin aşırı meyve tüketmeyin yeterlidir,sorun olmaz

31 Mayıs 2014 14:03