ÇT
Soru Sahibi
20 Ağustos 2015 01:15

Gebelik doğum

Doktor Hanım, ikinci hamileliğim. 38+0 dayim. Bir hafta önceki kontrolumde açıklığın 4 cm di. Sancı hissetmiyordum, nst de cikmadi. Böyle ne kadar beklerim sizce

4 cevap
Cevaplar (4)
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba ikinci gebelikde 3/4 cm açıklık normal istirahat edin sancıların başlamasını bekleyin

20 Ağustos 2015 09:57
ÇT
Soru Sahibi

Teşekkürler Ayşe Hanim

20 Ağustos 2015 12:22
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Sağlıklı bir bebeğe kavuşmanızı dilerim

20 Ağustos 2015 14:39
ÇT
Soru Sahibi

Doktor Hanım, ikinci doğumum demistim. Artik 39haftalik im. İki haftadir 4cm di açıklık. Sancim yok. Yani arada hafif bel agrisi. Bugün 5 cm ölçtü doktor , sizin oneriniz nedir bu durumda.

28 Ağustos 2015 09:20
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba normal sancıların başlamasını bekleyin 40 hafta bitsin takibe gidin sancı başlamazsa düşünülür

28 Ağustos 2015 14:32
ÇT
Soru Sahibi

İkinci hamileliğim.ilki de normaldi. Şimdi 39+4 teyim. Açıklık 4 gün önce 5cm di. Anladığım kadarıyla doktorum 40 haftayı bitirmeden artik suni sanciyla baslatmak istiyor doğumu. Bense; ilki suniyle oldugu icin ve 42ye kadar beklemekte bir sakınca olmadığı için normal sancimi beklemek istiyorum. Yanılıyormiyum, siz ne dersiniz

31 Ağustos 2015 02:23
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

MerhabA 40 haftadan sonra beklememenizi öneririm

31 Ağustos 2015 17:55