CN
Soru Sahibi
27 Nisan 2018 09:43

Gbm4 bilgi edinme

Hocam gbm evre 4 hastası için altuzan campto ve temodal birlikte kullanilirmi tek temodalla tedaviye cevap vermiyor tumorde büyüme var nasıl yol izlemeliyiz tedavi seçenekleri neler onerirsiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Evrim Metcalfe
Radyasyon Onkolojisi

Merhaba, GBM'de iyi bir cerrahi çıkarım sonrası standart tedavi radyoterapi + temozolomide (temodal ve benzeri isimlerle mevcut ilaç) şeklindedir. Nükslerde farklı tedavi önerileri mevcuttur. Bunun ayrıntılı bilgisini Tıbbi Onkoloji uzmanınıza danışmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

2 Mayıs 2018 14:11