aB
Soru Sahibi
1 Nisan 2017 13:54

Gaz sancısı

Hocam ben 20 yasindayim. Sikayetim su benim sürekli gazim var bide gazim oldugu zaman genellkle mesanenin hemen üst kisminda cok hafif bi sizi ve bi dolgunluk hissi oluyo karnimda gezici olarak cok hafif agrilar oluyo ara sira iki kürek kemigimin arasida hafif agriyo bide böbreklerimin etrafı agri orayada vuruyo ama hafif bi agrı suan doktora gidemiyorum size sormak istedigim su sizce bu sadece gazdan kaynaklanan bi rahatsızlık mı yoksa ciddi bir rahatsızlıkda olabilr mi ? Bide midem yemek yedikten 2 saat sonra kazınmaya başlıyo bunun sebebi nedir ? Teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Bahsettiğiniz şikayetler genellikle uzun kalın bayraklı olan hastalarımızın şikayetleri ile örtüşüyor. Bu durumda yapılması gereken kolonoskopi ile inceleme gerekebilir. Ancak sonuç tamamen normal çıkabilmektedir. Bu nedenle şikayetlerinizi takip edip durum ciddilesmesi durumunda tekrar görüşebiliriz.

1 Nisan 2017 20:34
aB
Soru Sahibi

Hocam ben gazdan şikayetçi değilim ciddi bişey olmasında gaitada gizli kan testi yaptırdım ama tek numune aldılar siz yetersiz olduğunu söylediğinizde hastaneyi aradım ve yıllardır böyle çalıştıklarını güvenilir olduğunu söylediler bide kansızlık falanda yok bende daha yeni test yaptırdım sizce kolon kansrri olabillme ihtimalim var mı hala baryumlu lavman veya kolonoskopi yapimmi teşekkürler

2 Nisan 2017 17:10
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Kolon kanseri sizin yaş grubunuz da Nadir olan hastalıklardandır genellikle ciddi halsizlik ve yorgunluk şikayetleri ile seyreder Bu nedenle kolon kanseri şüphelendi recek herhangi bir şikayetiniz bulunmamaktadır Eğer bu konuda ciddi bir rahatsızlığınız ve kafaya takma durumunuz varsa baryumlu grafi den ziyade kolonoskopi yaptırmanızı öneririm Geçmiş olsun

2 Nisan 2017 17:16