sf
Soru Sahibi
19 Kasım 2015 00:26

Gaz Sancısı

mrb hocam bebeğim 1 aylık emzirdiğim an sancısı oluyo kendisini sıkıyo sonra düzeliyo ağlamaya başlıyo ve bu nedenle.rahatda emmiyor gaz sancısı çok doktora götürdüm.damla verdiler fakat fayda etmedi konu.ile ilgili yardımcı olurmusunuz.??

5 cevap
Cevaplar (5)
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Lactaz enzimi verin.

19 Kasım 2015 01:05
sf
Soru Sahibi

günaydın mrb hocam lactaz enzimi ni eczanelerden mi alıcam ve bunu bebeğime bir günde kaç defa vericem

19 Kasım 2015 07:56
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Evet eczaneden alabilirsiniz.Her beslenme öncesi ağzına 2 damla verilir.

21 Kasım 2015 00:04
sf
Soru Sahibi

mrb hocam bebeğim 2 ay 1 günlük oldu hergün 1 çay kaşığı zeytin yağı versem herhangibir sıkıntı olur mu ve balgam çıkarıcak gibi öksürüyo öksürüğünün geçmesi için bana ne önerirsiniz .??

20 Aralık 2015 12:55
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Zeytinyagi barsak yumuşatır verebilirsiniz.öksürüyorsa dr görsün.

20 Aralık 2015 19:41
sf
Soru Sahibi

mrb hocam bebeğimi emziriyorum fakat dişimde çürük var ağrı yapıyo dişimi çektirsem herhangibir sıkıntı olur mu konu ile ilgili yardımcı olurmusunuz .??

28 Ocak 2016 09:22
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Hayır.

1 Şubat 2016 01:15
sf
Soru Sahibi

mrhba hocam öncelikle iyi hafta sonları size bir sorum olucak bebeğimin sadece yüz ve elinin üzerinde boncuk tanesi gibi döküntüler var ve ayrıca 4 aylık aşısına götürdüğümde hemşire elmayı sık suyunu içir demişti bana onu bebeğime veriyodum ondan kaynaklanabilirmi konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.?

13 Mart 2016 17:04
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Elma da allerji nadir.ıslak mendil kullanmayın. Laroche nemlendiricisini kullanın.Şampuanda allerjik çocukların ki olsun geçmezse DR görsün.

15 Mart 2016 18:44