yz
Soru Sahibi
29 Kasım 2015 00:19

Frenulum yırtığı

Hocam merhaba, üst ön dişlerim ile dudağım arasındaki bağ bir kaza sonucunda yırtıldı. İlk anda biraz kanadı daha sonra kanama hemen durdu. Baktığımda yaklaşık olarak yarım cmlik bir yırtılma görüyorum. önerebileceğiniz bişey var mı? Ne yapmam gerekir? Teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Ne tür bir kaza sonucu yırtıldığınu bilmediğim için vereceğim yanıt yalnızca bu kısım ile ilgili olacaktır. Bu tür yumuşak doku yaralanmalarında yaranın mümkün olduğu kadar temiz bakılması önemlidir. Bu kısım için ağız spreyi kullanmak yaranın iyileşme sürcei için önemlidir. Yaralanma bir kaç gün içerisinde geçecektir. Saygılarımla...

29 Kasım 2015 14:32
yz
Soru Sahibi

Hocam cevabınız için teşekkürler, yalnız yara şeklinde değil ayna yardımıyla dudağımı kaldırıp baktığımda orada artık birleşmeyecek türde bir yarık var. Acılı sürecin geçmesi için önerinizi dikkate alacağım fakat bu yırtık birleşmesi mümkün görünmeyen bir yırtık, herhangi bir sorun teşkil eder mi ilerleyen zamanlarda

29 Kasım 2015 15:47
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Frenulum denen bağ dokusu uzantısı güçlü olduğunda sorun teşkil eder ve tedavisinde sizin şu anki durumunuza getirilerek yapılır (cerrahi işlem kullanılarak). Bu yüzden, fonksiyonel anlamda herhangi bir sorun teşkil etmez. Saygılarımla...

29 Kasım 2015 18:48