kb
Soru Sahibi
22 Şubat 2017 16:44

Fitness ve Protrüzyon Fıtık

L5-S1 intervertebral diskinde T2 ağırlıklı serilerde diffüz posterior protrüzyon görülmüştür.Bilateral nöral formenler inferiorda daralmıştır.Faset eklemlerde hipertrofik dejeneratif değişiklikler mevcuttur. Hocam koyu şekilde yazan alanlarda bu bilgiler var.Fıtık olduğum söylendi ve fitnessı bırakmam gerekeceğini söylediler.(Ağrım yok denecek kadar az) Hocam bu fıtık benimle ömür boyu mu gelecek ? Yoksa o kayan disk yüzdükçe belimi karın kaslarımı güçlendirdikçe yavaş yavaş yerine mi oturacak ? Fıtığım olduğu için bir daha ağırlık kaldırabileceğim bir spor her zaman risk mi oluşturacak benim için ? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ahmet İnanır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Algoloji (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon)

Sevgili burak bey, MR raporuna itibar etmek doğru olmuyor maalesef. CD nizi gönderebilirseniz daha gerçekçi bir yorum yapmam mümkün olacaktır. Fıtığınız iyileşir. Ve nizami postürlere riayet ederek fıtness e devam edebilirsiniz.

23 Şubat 2017 19:31