sh
Soru Sahibi
15 Şubat 2017 14:59

Fistül oluşumu

Merhabalar, oğlum 2yaş civarında iken makat ucu apsesi ortaya çıktı. Yaklaşık 1yıl çok meşakkatli bir süreçle devam etti. Sürekli oturma banyoları ve sürekli antibiyotik kullanımı. Yaklaşık 3 yıldır bu durum hemen hemen hiç yokken bu sene tekrar etmeye başladı. Şuan 6 yaşında ve sürekli gün içerisinde şişen bir apse ama bir 6saat içerisinde kendi kendine patlıyor. Merak ettiğim bağırsakta fistül oluşumu var ise bunun kesin bir çözümü yok mu, bu durum ne zaman kadar devam edecek? İlginize şimdiden teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Apsesi tam olarak boşaltılmadıysa ya da fistül oluşumu varsa ameliyat olmadan geçmesi söz konusu değildir.

15 Şubat 2017 15:21
sh
Soru Sahibi

İlginiz için teşekkürler

16 Şubat 2017 09:10
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

rica edereim

17 Mayıs 2017 10:56