KE
Soru Sahibi
3 Kasım 2016 09:34

Fibrinojen YÜksekliği

Hocam iyi günler. 9 yaşında bir kızım var ve ara sıra burnu kanıyordu.KBB uzmanına götürdüm, kılcal damarlarının çok ince olduğunu bu yüzden kanadığını korkacak birşey olmadığını söyledi. Geçen gün kan tahlili yaptırdım. CRP değeri 21/ fibrinojen değeri 680, 5 yaşındaki çocuğun Crp değeri 50/ fibrinojen değeri 821.Doktor vücutta enfeksiyon olduğu için yükselir dedi. Acaba enfeksiyon fibrinojen değerlerini yükseltirmi. Hematolojiye gitmem gerekir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Şükrü Cin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Hematolojisi

Sadece bu testler ile bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak ailenizde kolay kanama durumu varsa yada burun kanaması sıklığı artarsa kanama testlerinin yapılması iyi olur.

3 Kasım 2016 13:32