ÖA
Soru Sahibi
18 Eylül 2011 15:47

felç sonrası yürüme mümkün mü

ben 1987 yılında ms oldum 1996 yılında beteferon ilacına başladım gün aşırı oluyorum 6 defa felç oldum son fel geçen sene omirilik felci oldum çok kortizon kullandım iyileştim size sorum ayaklarımda güçsüzlük var ayağımı kaldıramıyorum merdiven çıkarken yoruluyorum fazla yürüyemiyorum ayaklarım gitmiyor zor yürüyorum dışarı çıksam biraz yürüyünce oturmak istiyorum sizden ricam ne yapabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Aytekin Akyüz
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

MS te genel vücut yorgunluğu sık görülen belirtilerden yürüyememeniz bacalklardaki kuvvet kaybından spazmdan veya omurilik kanalındaki darlıktan olabilir kan değerleriniz normal ve çabuk yorulmanız ise doktorunu modafinil grubu bir ilaç önerebilir sorunlarınızı taki eden doktorunuza iletin

24 Eylül 2011 12:09