ŞU
Soru Sahibi
23 Mart 2018 14:24

Faranjit ve sonrası oluşan semptomlar

Selamlar, Sorunum neredeyse 1 aylık bir problem.Yaklaşık 2 haftalık bir faranjit durumu yaşadım antibiyotik tedavisi sonra kısmen iyileştim.Ardından zaman zaman boğaz ağrısı yaşadım ve sürekli öksürük durumum mevcut.Gıcık şeklinde en son kusma noktasına kadar geldiğim de oluyor.Mukus salgısı aşırı derecede arttı koyu yeşil şeklinde özellikle sabahları burnum tıkalı uyanıyorum.Son olarak ise sabah sol gözümde aşırı çapaklanma ve kanlanma olarak bir belirti daha aldım 2 gün gözüm kanlanmış vaziyette.Bir anlam getiremedim.Atletik performansında sorun yok bir halsizlik durumu da ama belirttiğim semptonlar geçmemekte.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Abdulhalim Aysel
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Kronik sinüzit olabilir bu durumda öncelikle muayene etmemiz gerekirse radyolojik görüntüleme tetkikleri isteriz

27 Mart 2018 14:23
ŞU
Soru Sahibi

Yanıtınız için teşekkürler şuan toparladım boğaz ağrım devam etmekte tekrar bir muayene çıkacağım.Küçük yaşlarda bir bronşit,sinüzit durumu yaşadım sanırım bundan kaynaklı bir semptonlar yaşamaktayım.

27 Mart 2018 14:34
Dr. Abdulhalim Aysel
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Tekrar muayene olmanizda fayda var

27 Mart 2018 15:39