UH
Soru Sahibi
15 Mayıs 2017 15:58

Erken dollenme de iliskiden ne zaman sonra belli olur

Adet bitiminden 2 gün sonra korunmadan ilișkiye girdik 5 gün oldu hamile olup olmadigimi Merak ediyorum erken dollenme Ihtimali varmı. Ne zaman sonra kanda ve idrarda belli olur yardimci olursaniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Nazlı Aksoy Kala
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Geçmış olsun. Erken döllenme değil de ovulasyonun-yumurtlamanın- o güne denk gelmesi durumunda uygun sıklıkta ve zamanda ilişkiye girilmişse gebelik gerçekleşebilir. Bebeğinin anne rahmine gömülmesi ile gebelik testi ölçülebilir. Gömülme dönemi de yaklaşık olarak 7.güne denk gelmektedir. Ancak yine de en kesin olarak 14 gün sonra testi tekrarlamanızda fayda var.

15 Mayıs 2017 21:49