İN
Soru Sahibi
13 Kasım 2011 10:04

EPİLEPSİ

İYİ GÜNLER HOCAM BEN 20 SENEDİR EPİLEPSİ HASTASIYIM KULLANDIĞIM İLAÇLAR CONVULEX 500 MG VE TOPAMAX 50 MG VE 8 SENEDİR BAŞIMIN SAĞ TARAFINDA YARIM BAŞ AĞRILARI ÇEKİYORUM 2 SENEDİR BU AĞRILARIM YOKTU 4 GÜNDÜR YİNE BAŞIMIN SAĞ TARAFINDA BIÇAK SAPLANIR ŞEKİLDE AĞRILARIM OLUYOR BU AĞRILAR OLURKEN SANKİ BAŞIM SAĞA DOĞRU KASILIYOR GİBİ HİSSEDİYORUM BU AĞRILAR NASIL GEÇER HOCAM 1 SENELİK EVLİYİM ÇOCUK YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM BURADA Kİ DR. İLAÇLARIMI DEĞİŞTİRDİ 4 AYDIR O İLAÇLARIN YERİNE LAMİCTAL 50 MG KULLANIYORUM 4 SENEDİR NÖBETLERİM YOKTU İLAÇ DEĞİŞİMİ YAPILINCA 2 KERE NÖBET GEÇİRDİM HOCAM BENİM ESAS SORUM BU EPİLEPSİ HİÇ GEÇMEZMİ VE AMELİYAT OLMA ŞANSIM VARMI BURADA Kİ DOKTORLAR ÖMÜR BOYU İLAÇ İÇECEKSİN DEDİLER OLUMLU CEVABINIZI BEKLİYORUM HOCAM İYİ ÇALIŞMALAR SİZE...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nazire Afşar
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

geçmiş olsun ağrılarınız migren ve benzeri olabilir bazen ise epilepsi ile ilgili olabilir: bunu kendi doktorunuz ile tartışmalısınız. Lamictal hamilelik açısından uygundur ancak nöbet geçirmemeniz için uygun doza ço-ıkılması gerekir. çok az sayıda epilepsi hastasında ameliyat yapılır, burada da her zaman ilaçlar tam kesilmeyabilir. bu konuyu epilepsi doktorunuz ile görüşmeniz gerekir. selamlar

20 Kasım 2011 10:16