AM
Soru Sahibi
27 Şubat 2014 15:12

ense kalınlığı

33 yaşındayım. 20. haftalık gebeliğimde ense kalınlığı 4.6 çıktı. İkili ve üçlü testlerim normal. Acaba bu değer çok mu fazladır bir sorun mu vardır doktor bey.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Çetin Bakır
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ense kalınlığı gebelik hafataları ile değişmektedir. İkili tarama testinde bebeğin ense kalınlığı ile birlikte kanda bazı paremetrelere bakılır ve ona göre istatistiki bir analiz yapılır. 20. gebelik haftası için doğru ölçüldüyse 4.6 mm normal sınırlar dahilindedir.

28 Şubat 2014 11:15