DY
Soru Sahibi
31 Mayıs 2014 14:42

enfeksiyon??

iyi günler hocam,eşim 30 yaşında..dün öğlen boğazının ağrıdıgını farketmiş..yutkunurken baya acı çekiyormuş,akşama kadar o şekilde idare etmeye çalıştı..ama akşam boğaz ağrısının çok arttıgını söyledi,konusurken bile ağrıyor dedi..hatta akşam su içmeye çalıştıgında ağrıdan suyu bile rahat içemedi,ve ateşi çıktı..bebek emzirdiği için içebileceği ilaçlar sınırlı,evde minoset vardı,bi tane minoset içti..1 saat sonra falan ağrısının biraz hafiflediğini söyledi,ateşi de düştü..geceyi o şekilde geçirdik,sabah yine ağrıyordu boğazı,bademciklerimin oldugu yer ağrıyor,hatta kulaklarımın oraya vuruyor ağrısı dedi,halsizliği de varmış aynı zamanda..öğlene doğru ateşi yine hafif çıkmaya başlayınca bir minoset daha içmiş..p.tesi doktora gideceğiz,ama ben biraz telaşlandım..bu saydıgım şeyler size ne düşündürdü acaba?boğaz enfeksiyonu gibi mi duruyor hocam tablo?? fikir verebilirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

Akut tonsillofarenjit gibi gözüküyor, Ama hastayı gormek gerekir, Hemogram, CRP ve boğaz kültürü yapmak gerekir, Emzirdiği için çok fazla antibiyotik seçeneği yok, Eğer İstanbul da yaşıyorsanız Gelişim Tıp Laboratuvarı'nda bana muayeneye gelebilirsiniz, *** *** **

31 Mayıs 2014 15:16