14 Ağustos 2014 11:47

Enfeksiyon, el ve ayak şişmesi

Merhabalar. Bende kronik idrar yolu enfeksiyonu ve aşırı aktif mesane rahatsızlığı var. 3 senedir 8 m9 Toviaz kullanıyorum. Son zamanlarda (1 senedir, yoğun olarak 3 aydır) ellerim ve ayaklarım şişiyor ve karıncalanıyor. Bilhassa sol ayağım çok bariz şişiyor. Sizce sebebi nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Sayın .................... , Toviaz (fesoterodine fumarate) belli yan etkilere sahip bir ilaçtır. Eğer el ya da ayakta şişmeye neden oluyor ise, hemen bırakılması önerilmektedir. Doktorunuza danışmanız ve bir karar vermeniz iyi olur. İyi günler.

14 Ağustos 2014 17:24