19 Eylül 2015 00:52

endometrium ca

Hocam Merhaba, Annem 68 yaşında kanama şikayetiyle doktora gitti.Rahim ameliyatı oldu Endometrium ca Clear cell, evre 3,grade 3. serviks 1/3 tutulum, obtorutuar lenf nodu 2/16 olarak geldi patoloji sonucu.3 kür kemoterapi,radyoterapi,brakiterapi aldı.Şimdi son 3 kemoterapisi kaldı fakat annem almak istemiyor.Kemoterapi sonrası 10 gün çok hasta oluyor ve çok zayıfladı kemoterapi döneminde.Sizce yapılanlar yeterli midir.Eğer almazsa kısa sürede nükseder mi?Bir yandan hak veriyorum anneme ama sonrası için korkuyorum.Ne yapmalıyız?Bana yol gösterirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cüneyt Ulutin
Radyasyon Onkolojisi

Yapılanlar standart tedavinin bir parçasıdır, tedaviyi yarım bırakmış olursunuz, bu riski alma kararını tekrar düşünmenizi öneririm. Saygılarımla,

19 Eylül 2015 10:34