nm
Soru Sahibi
7 Mart 2015 21:29

emziren bayan dis eti tedavisi olabilir mi?

Iyi gunler.emziren bir bayan dis eti tedavisi olabilir mi?gingivit teshisi konulmustu simdi daha da ilerlemis durumda.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Yavuz Aslan
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Evet olabilir. bence ertelemeden olmalıdır. Diş köklerini tutan, destekleyen besleyen dokuların iltihapları sağlık sorunları yaratır. Bu dokulardaki enfeksiyonlar tedavi edilmezse, diş çevresi dokular kalıcı olarak eksilirler, bir daha eski hallerine dönemezler. Hastanın genel sağlık durumunun iyi bilinmesi gerekir. Bu tedaviyi engelleyici başka sağlık sorunlarının olmaması gerekir. Tedavi sürecinde antibiotic vb kullanılması gerekli olabilecek ilaçlara dişhekiminiz ve çocuk doktorunuzun birlikte karar vermeleri önemlidir. Prof.Dr.Yavuz Aslan Protez ve Çene-Yüz Protezleri uzmanı

10 Mart 2015 15:19