ET
Soru Sahibi
26 Ekim 2013 13:44

emziren annelerde ilac kullanimi

İyi gunler hocam.bende idrar yolu enf.teshisi koyuldu.ama doktor ilac yazarken emziren anne oldugumu soylemeyi unuttum.cipro ve buscopan verdi doktorumuz.sizce kullanmamin bir sakincasi olurmu.cevaplarsaniz nemnun olurum.tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Bildirdiğiniz ilaçlar hamile ve emziren anneler için sakıncalı.Öncelikle doktorunuzu yazılan reçete ve özel durumunuzu belirtmeniz gerekli. Bu mümkün değilse bana idrar tahlili ve idrar kültürü sonucunu bildirirseniz daha yardımım dokunur. İdrar yolları enfeksiyonunda bol su,limon suyuylada zenginleştirirse çok faydalı olur.Doktorunuzla muhakkak görüşün.

26 Ekim 2013 16:22