sn
Soru Sahibi
29 Ocak 2016 00:22

emboli riski

Merhabalar Hocam, Ben 55 yaşındayım.Hiçbir şikaytim yokken sol gögüsümde üst kısımda şiddetli bir ağrı oldu.Kalpten şüpelendiler ve birşey çıkmadı.Gögüs hastalıklarına gittiğimde kan değerlerim bakıldı Ddimer değri 1245,62 çıktı.Akciğr filmimde sol 7.kosta ile süperpoze 7 mm boyutta nodüler opasite(parankimal nodül?) yazıyor raporda.Sizce neler olabilir? Suan ağrım yok. Tesekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ertan Aydın
Göğüs Cerrahisi

D-dimer değeri yüksek çıkmış. Yani damardaki kan pıhtılaşma eğiliminde bu yüzden kanı sulandıracak ilaç kullanmanız için göğüs hastalıkları doktoruna başvurmanız gereklidir Geçmiş olsun

29 Ocak 2016 08:46