SG
Soru Sahibi
2 Mart 2018 09:15

ELİSA TESTİ pozitif

85.gün elisa testi oldum pozitif 1,46 doğrulama negatif geldi 95.gün anti hiv testi negatif bidaha test yaptırmama gerek varmı varsa bundan sonra testlerde pozitif çıkma sansı varmı çünkü pencere döneminde negatif çıkan birisi sonrakilerde negatif çıkmazmı hocam devlet hastanesi 6.ayı önerdi ne yapmam lazım.

4 cevap
Cevaplar (4)
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

85. gün pozitif gelip, hiv doğrulama testinde negatif geldi ise, 6 .aydan sonra tekrar kontrol yaptırınız.

3 Mart 2018 13:15
SG
Soru Sahibi

Hocam hiv cikma şansı varmı bazı doktorlar dogrulama kesin sonuç diyor bazılari 6 ay diyor kafam cok karıştı 6.ayda çıkma sansı varmı onu söylerseniz çok iyi olur dogrulama negatif olan birisinin sonradan pozitif enerji dönen varmı

4 Mart 2018 00:43
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

Doğrulama negatif olup, sonradan pozitifleşen vaka henüz görmedik. Siz 6. aydan sonra kontrol amaçlı bir daha yaptırın.

7 Mart 2018 11:41
SG
Soru Sahibi

Hocam Kontrol Testinde Pozitif Çıkarmı Tecrübenizden Aydınlatırmısınız Beni

21 Mart 2018 13:09
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

Yüksek olasılıkla çıkmaz

22 Mart 2018 11:49
SG
Soru Sahibi

hocam bugun 6.ayı geçmişti anti hiv (kemiluminesans veya benzeri) 0,25 negatif çıktı konuyu tamamen kapatayımmı.

22 Mart 2018 12:08
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

Konuyu kapatabilirsiniz.

22 Mart 2018 16:38