18 Ekim 2013 20:50

elimde geçmeyen bir siğilim var

merhaba geçen yıl baş parmağımda siğil çıkmıştı verrutol kullandım geçti.1yıldır sorunum yoktu ama son 2 aydır gitiikçe tırnağın çevresini sararak tekrar çıkmaya başlıyor.çıktıkça verrutol sürüyorum ama çok tahriş ediyor kanatıyor kabuk bağlayıncada verrutolu kullanmayı bırakıyorum siğil tekrar çıkmaya başlıyor.bunun kesin bi çözümü yokmudur yada elimdeki siğilin genital bölgeme bulaşma riski varmıdır ? şimdiden teşekkür ederim iyi bayramlar

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Elinizdeki siğil, eğer genital bölge cildinizde bir kesik veya sıyrık , çatlak olursa oradan bulaşabilir. Siğilinizden kurtulmak için bir cilt hekimine başvurup kryoterapi, elekktrokoter veya lazer tedavisi yaptırabilirsiniz. Şimdiden geçmiş olsun.

19 Ekim 2013 11:27