bs
Soru Sahibi
8 Haziran 2015 22:33

el bileğinde ağrı

Sn. Hocam, 33 yaşında olan eşimin el bileğinde 2 aydır geçmeyen ağrı vardı. Bu ağrı genelde bir şey kaldırdığında oluyor ve dışardan belirgin bir şişlik yok. Bazen kendiliğinden de ağrıdığı oluyor. Doktor bileklik ve stereoid merhem verdi ama işe yaramadı. MR çektirdik, MR da subkondral konjesyon ve karporadial ve karpoulnar eklemde sıvı tespit edildi. Ne yapmamız gerekir? Operasyon olmadan tedavisi mümkünmüdür? saygılarımla.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Taçkın Özalp
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Öncelikle geçmiş olsun. Bu tür rahatsızlıklarda önce doğru teşhis önemlidir. MR'da subkondral konjesyon eğer lunat kemikte ise bir dolaşım bozukluğunun başlangıcı olabilir. Eğer başka eklemlerde ağrı varsa romatizmal durumlar da akla gelmelidir. Travma varlığı bir bağ yaralanmasını işaret edebilir. O nedenle muayene etmeden herhangi bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak bir süre el bileği ateli kullanmanız faydalı olabilir.

9 Haziran 2015 11:00
bs
Soru Sahibi

Cevabınız için çok teşekkürler Sn. Hocam. FTR doktorumuz tedavi için, Zeloxim iğne, muskazon tablet ve felden jel merhem verdi. Bizde FT beklerken, ilaç verince tereddüt ettik. Sizce ilaç tedavisi doğru ve faydalı olur mu? saygılarımızla

9 Haziran 2015 23:55
Prof. Dr. Taçkın Özalp
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

İlaç tedavisi faydalı olabilir. Bir süre ilaç kullanıp fizik tedaviyi denemek uygun olur. Geçmiş olsun

10 Haziran 2015 16:36