sm
Soru Sahibi
26 Mayıs 2016 15:27

Dolikokolona bağlı ağırı looplanma?

Sevgili Hocam, geçenlerde kolonoskopi yaptırdım, ciddi bir durum görünmüyor fikrindeyim ama raporda şöyle bir ifade var: 'Dolikokolona bağlı aşırı looplanma nedeniyle Asendan Kolon entübe edilemedi' Raporun sonuç kısmında da 'Dolikokolan' yazıyor sadece. Bu durum tam olarak nedir, tehlike arz eder mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Dolikokolon tanımı pek kullanmayı sevmeyiz Murat bey. Muhtemele bağırsğınızın anatomik oluşumuna bağlı kolonoskopiniz gerçekleştirilememiş. Kolonoskopi tarama protokolü hangi nedenle yapıldığını bilmediğimiziçin bu durumun tekrarının ya da bir ileri tetkikin yapılması konusunda yorumda bulunmak doğru olmayacaktır. tetkiki sizden isteyen hekimle konuyu ayrıntılı irdelemenizde fayda olacaktır. Sevgiler... Doç. Dr. Sezai Leventoğlu www.sezaileventoglu.com sezaileventoglu@hotmail.com twitter.com/Dr. Sezai Leventoglu (*** *** ** (Muayenehane Tel & Fax) (*** *** ** (Asistan Dilek hanım mobil tel) (*** *** ** (kişisel cep)

31 Mayıs 2016 09:44