AA
Soru Sahibi
19 Ocak 2014 21:29

Doğum kontrol

Sayın Hocam iyi günler. Kız arkadaşımla cinsel ilişkiye girdik o an yanımda condom bulunmadığı için korumasız ilişkiye girdik,klasik ve yanlış yöntem olan içine boşalmamayı denedim. aynı gün içinde 3 kez yaptık.kız arkadaşım o güne kadar düzenli olarak 17 gündür doğum kontrol hapı kullanıyormuş.fakat ilişkinin ertesi günü ve ondan sonraki gün toplamda iki gün hapını almayı unutmuş hap almadığı 3. gün 3 hap birden almış ilişkiden sonra 9 gün geçti ve bana adetinin 4 gün geciktiğini belirtti.Sizce gebelik riski var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ferit Saraçoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İlaçlarını düzenli kullanmadığı için Azda olsa bir miktar risk var. Günü geçerse gebelik testi yaptırmalısınız.

21 Ocak 2014 23:04