YM
Soru Sahibi
27 Şubat 2015 16:52

doğum kontrol hapını bıraktım.

doğum kontrol hapını bıraktım.10 gündür yumurtlama ağrısı oluyor ,özellikle barsaklarım çok hassaslaştı oturup kalkarken bile ağrıyor.hapı bıraktıktan sonra normal mi?başka birşey olabilir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Tolga Ecemiş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba;ilaç bırakıldıktan sonra 10 gün içinde adet görmeniz beklenir.Yani yumurtlama ile ilgisi yok.Karnınızdaki hassasiyet de adet görmek ya da görecek olmakla ilgili olabilir.İlaç bittikten 10 gün sonra hala adet olmamış iseniz USG'ye girmeniz önerilir. Sağlıklı günler...

28 Şubat 2015 12:51
YM
Soru Sahibi

çok teşekkür ederim .14 gün oldu çekilme kanaması olmadı.doktora gitmeliyim.

2 Mart 2015 11:50
Op. Dr. Tolga Ecemiş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sağlıklı günler...

2 Mart 2015 14:44