HH
Soru Sahibi
19 Mart 2017 19:58

Doğm kontrol yan etkileri

Hocam mrb.ben ilk defa doğm kontrol hapına başladım *** *** ** tarihi adetimin ilk günü başladım ve 9 günün sonunda hala lekelenmem oluyor akıntı gibi az. göğüs Ağrı'm çok ve şişlik(büyüme) var.sağ kalçamın altında sinek ısırığı gibi şişlikler var8-9 adet ağrı kaşıntı yok ama.şimdi de belim de çok farklı şiddetli bir ağrı var.ve kusma meydana geldi.yorgunluk halsizlik uyku hali var. Y..min kullanıyorum .ilk kullandığım için mi böyle yoksa başka marka ya mı geçmeliyim.bir de korunma ilk günden itibaren başlıyor mu yoksa bir Kutu bitmeli mi hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Caner Sönmez
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Öncelikle bir kadın doğum uzmanına muayene olduktan sonra ve onun önerisiyle bu hapa başlamış olduğunuzu umduğumu söylemek isterim. Şikayetlerin için en kısa zamanda kadın doğum muayenesi öneririm. İlk aylarda lekelenme olabiliyor. Önceki adet gerçekten normal bir adetse ve ilacı düzenli kullandıysan bu ay korur.

20 Mart 2017 10:20