ST
Soru Sahibi
7 Şubat 2018 22:34

Dizde agri

Merhaba hocam ben su an 23 yasindayim 6 yasindan beri hep dizimde agri vardi buyume agrisi dendi ne zaman gitsem 20 yasindan sonrada diz kapagimda agrinin yaninda sisme basladi cok uzun sure ayakta kaldigimda ozellikle agri ve sisme basliyor 3 yildirda hep bursit diye ilac veriliyor ama bi degisiklik yok 5 ay once selulitten 1 hafta yattim simdi tarak kemigimin uzerinde yine sislik var bas parmagimi oynatirken ve basarken sizlama hissediyorum hizli yururken kaval kemigimde agri oluyor

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Mr çekildi mi? İltihaplı romatizma bulguları MR da gözükür ve kan tahlilleri de ayırıcı tanıya yardımcı olur. Hekiminizle öncelikle şişlik de olduğu için bu iltihaplı romatizma olasılığını tartışın, yoksa diğer mekanik olasılıklar gözden geçirilsin

10 Şubat 2018 21:22
ST
Soru Sahibi

Sedim 17 mm Brucella negatif 25-hidroksi vit. D 7.3 Ure 12 kreatinin 0.66 kalsiyum 9.8 GFR(CKD'EFI)*** *** ** crp 0.36 rf 10 Glukoz 91 parathormon 62.7 bu tahliller yapildi sadece mr istenmedi

10 Şubat 2018 21:50
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bu tahlillerle bir karar vermem mümkün değil. Bence doktorunuzla benim size söylediğim iltihaplı romatizma olasılığını değerlendirin.

13 Şubat 2018 17:00